среда, 26 июня 2024 г.
Реальна автономія і здоровий глузд
Я просто залишу це тут. Можливо хтось замислиться.
Гелева батарея 150 Ампер/годин (хорошого виробника) та хороше ДБЖ до 1 кВт — обійдеться вам у 20 000 грн.
Маленький інверторний генератор "балконного" типу обійдеться вам ще у 20 000 грн.
Це, в сумі, прибирає потребу електриці з мережі. Вас влаштує навіть, якщо світло будуть включати на 3-4 години на день. І навіть якщо взагалі не будуть включати.
6 годин на день (два рази по 3) ви будете включати генератор та заряджати з нього акумулятор. Решту часу — користуватись ДБЖ.
Точніше, у вас не буде працювати холодильник, але зимою то не є проблема. Продукти можна зберігати просто за вікном (чи на балконі, якщо він у вас є). А срака зі світлом буде саме зимою.
Залишиться питання обігріву. Електричне простирадло коштує до 2000 грн, споживає до 100 Вт, акумулятора вистачить.
Телевізор, роутер, ноутбук — все це — без проблем. Світло, авжеж, так само.
Газовий обігрівач (вже з балоном) коштує 6 000 грн. Мобільний. Лупить як камін. Гріє дуже швидко. Пахне не дуже приємно, але проблема має вирішення, якщо встановити до нього витяжку з рекуператором повітря. Яка прекрасно буде працювати від ДБЖ.
Використовувати електрику для приготування їжі - взагалі немає сенсу. Туристична газова плитка — прекрасна річ. Її можна або зробити мобільною (на одноразових балончиках, які абсолютно безпечні) — обійдеться в 300 грн і ще запас балончиків до неї, припустимо 30 шт на 1200 грн.
Або можна причепити її до композитного балону європейского типу, який просто не вміє вибухати. Ще 6000 грн.
Якщо кухня у вас стаціонарна — на один такий балон можна скомутувати газову духовку та плитку на 2 комфорки. Плитка — 1500 грн.
Можна взагалі купити настільний газовий гриль за 5000 грн і насолоджуватись здоровим харчуванням.
Мобільні мережі не будуть працювати, коли відключення почнуть тягнутись по 6-8 годин. Наразі одразу вимикається мобільний інтернет. А там і самі мережі будуть падати, буде постійне перевантаження.
А це значить — потрібен роутер, підключений до оптики GPON, до провайдера, який гарантує безперебійну роботу. Туди треба завести дзвінки і привчити всіх телефонувати вам, припустимо, на Whatsapp чи ТГ.
Роутер можна додатково поставити на маленький бесперебійник або на Powerbank.
Найбільша лажа з водою. Вода буде виключатись при довгих блекаутах. І тут і не маю чим зарадити. Окрім як порадити найпростіше — встановити резервну ємність для води. Програма мінімум - просто поставити собі бак на 300 літрів і завести в нього крани і шланги (бак — 2300 грн, послуги сантехніка від 1000 грн). І набирати бак тоді, коли вода є.
Просто, щоб ви знали, якщо що. Автономія не коштує нереальних грошей. Наразі. Восени ситуація з цим погіршиться.
Реально, вирішити більшість задач і жити нормальним, комфортним життям можна в межах $1 000—1 500.
Подписаться на:
Комментарии к сообщению (Atom)
Комментариев нет:
Отправить комментарий