пятница, 28 июня 2024 г.

Помилки, яких слід уникнути ще на старті

1. Запас енергії. Працюючи протягом 4-х годин, пристрій на 500 Вт*год може віддавати 100 Вт кожну годину. Це освітлення (20 Вт), ноутбук (60 Вт), сам пристрій (20 Вт) та якась дрібниця, якщо ноутбук вимкнуто. Маючи 2000 Вт*г, можливо додати холодильник та ще дещо почергово. Для умов багатоповерхівки це майже все із-за обмежень спільної мережи. 3 кВт*год вже кримінал та ризик пожежі, причому їх теж мало.

2. Тип пристрою. На запас енергії це майже не впливає. Ефективні пристрої віддають енергії на 10-15% більше, оскільки менше тратять на власні потреби. Це все.

3. Реальна ємність. Літієві АКБ не слід розряджати нижче 20%, а свинцеві – 80%, щоб зберігати ресурс за циклами заряд-розряду. Будь-яка свинцева АКБ (кислотна, гелева, тощо) не витримає більше 50 розрядів до 10%, що б не розповідали продавці. Реальна ємність 100 амперної АКБ складає 80 А*г для літієвої та 20 А* для свинцевої. Літієва АКБ дорівнює 4-х свинцевих та служить набагато довше, тому її ціна вище.

4. Швидкість заряду. Літієві АКБ не слід заряджати током більш 30% номіналу, свинцеві 10%. Режим швидкої зарядки відбирає ресурс батареї, виробники про це не сповіщають. Розрахуйте ток заряду вибраного пристрою та зробіть власні висновки. Щоб зарядити пристрій 2000 Вт*ч за 2 години, потрібен ток більш 70% номіналу. Це можливо час від часу, але при систематичному використанні АКБ помре вдвічі-втричі швидше

5. Швидкий АВР. Автоматичне введення резерву необхідно для компьютера и немногих устройств, не допускающих перебоев питания. В остальном, АВР скорее вреден, чем полезен. При включение всех ранее работавших устройств, батарея сядет за несколько минут, а холодильник может сгореть из-за переходного режима инвертора.

6. Блюети и ЭкоФлоу. Среди зарядных станций это самое надежное и безопасное решение, но очень дорогое за счет легенды и ненужных функций. Подобные станции могут стоить дешевле, но не в разы. Это хорошее решение для тех, у кого есть деньги. Потратив больше времени, можно собрать надежное «АКБ+инвертор» втрое дешевле.

7. Инвертор. Номинальная мощность инвертора определяется мощностью одновременно включенных приборов. Максимальная учитывает кратковременные пусковые токи. Следует выяснить реальную мощность по отзывам т.к. ее часто завышают. Зазвичай, втрати інвертора - 18…4%. Це тепло, зайвий шум вентилятора та разряд АКБ. Чим потужніший інвертор-тим скоріше сяде АКБ. Вас цікавить не потужність, а ємність – її можна поступово збільшувати, добавляючи АКБ до існуючого інвертора.

8. Б\У акумулятор. Це дуже погана ідея. Ви не знаєте стан акумулятора і не зможете його перевірити, поки не віддасте гроші. Скоріш за все, його хватить на декілька днів\тижнів.

9. Збірка АКБ. Економічно привабливо підключити акумулятори послідовно, 4х3 В=12 В або більше. Це можливо, коли у всіх елементів однакові характеристики, відхилення 2-3%. Перед збіркою треба провести виміри та підібрати комплекти, це можливо тільки при певних обсягах закупівель, наявності тестової бази та надійних постачальниках. Особливо проблематична закупівля на Аліекспрес з підвищеним ризиком Б\У.

10. Закупівлі. Купувати сьогодні в Україні або Європі – дуже погана ідея. Ринок на максимумі невизначеності, продавці розібрали склади та надмірно законтрактувалися. Коли перша хвиля попиту схлине, виявиться велика кількість нерозпроданих залишків, ціни впадуть. Не піддавайтеся тотальній паніці, до холодів ви точно встигнете.

11. Дешеві моделі. Умовно, є 3 цінові категорії. Середня–відомий виробник, але не першої рівня. Якщо вивчити відгуки про продукцію, ролики в ютуб з розборкою та аналізом комплектуючих, встановити можливість ремонту або заміни, це дуже непогане рішення. Серед дешевих продуктів дива можливі, коли бренд починають просувати, щоб створити референтність. Але по мірі накопичення позитивних відгуків, ціна зростає. Купувати дешеві продукти, на які немає відгуків по суті, категорично не рекомендується.

12. АліЕкспрес. Існує багато упереджень щодо китайських ресурсів в обидві боки. Світові бренди виготовляють саме тут. Замовляти тут можливо, якщо ретельно вивчати тексти та вести переговори, що через гугл-перекладач проблематично. При певній увазі до умов замовлення та прийманні, втратити гроші майже неможливо. Але можна втратити час, а логістика займає десь 50 діб. Тому краще залучати послуги фахівців.

13. Сонячні панелі. Погана ідея для багатоповерхівки: потрібна згода 76% сусідів, багато складнощів, а в результаті – в кращому випадку 200 Вт*г енергії взимку. Якщо ви хочете продавати надлишкову енергію державі – це вкрай сумнівна ідея.

14. Со-фінансування держави. На прикладі енергоефективності, це буде схема для тих, хто приймає рішення про виділення коштів. Спочатку аудит встановить, що та в якій кількості треба закупити, потім закупівлю буде здійснено у вузького кола постачальників за 3-4 ціни. Вигода мізерна, але численні плями на репутації

Комментариев нет:

Отправить комментарий